ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը հունիսի 6-ին հյուրընկալել է Գերմանական ճամփորդական ասոցիացիայի պատվիրակությանը: Կառույցին անդամակցում են ավելի քան 4500 զբոսաշրջային գործակալություններ, հյուրանոցային ցանցեր, ավիաընկերություններ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Վիկտոր Ենգիբարյանը:
Քննարկվել են զբոսաշրջության օրենսդրությանը, երկրի հասանելիությանը, ենթակառուցվածքներին ու զբոսաշրջային արդյունքին առնչվող հարցեր:
Հռիփսիմե Գրիգորյանը հյուրերին տեղեկացրել է, որ առաջիկայում ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից կստեղծվի զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խումբ, որտեղ կընդգրկվեն պատգամավորներ տարբեր խմբակցություններից, փորձագետներ, պատգամավորների օգնականներ եւ ԱԺ աշխատակազմի աշխատակիցներ:
Պատգամավորը նշել է, որ ձեւավորվելիք աշխատանքային խումբը կհամագործակցի Բունդեսթագի տուրիզմի հարցերով հանձնաժողովի, ինչպես նաեւ մասնավոր հատվածը ներկայացնող Գերմանիայի ճամփորդական ասոցիացիայի հետ:

On June 6, the deputy of the RA National Assembly Hripsime Grigoryan hosted the delegation of the German Travel Association. More than 4500 tourist agencies, hotel networks and air companies join the structure.
The RA NA deputies Tatevik Hayrapetyan and Viktor Yengibaryan took part in the meeting.
Issues relating to the tourism legislation, the accessibility of the country, the sub-structures and the tourism result were discussed.
Hripsime Grigoryan informed the guests that in the near future a Working Group on Tourism would be created adjunct to the Standing Committee on Economic Affairs, where deputies from different factions, experts, deputies’ assistants and employees of the NA Staff would be included.
The deputy noted that the Working Group to be formed would cooperate with the Committee on Tourism of the Bundestag, as well as the German Travel Association representing the private sector.